Mac Office 2011 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Herkese merhabalar,

Mac bilgisayar kullanıcılarından ”powerPoint açtığımda siyah ekranda kalıyor” ,  ”Microsoft Outlook 2011’i açtığımda yeni mail yaz dediğimde hiç bir tepki yok”  içerikli mailler aldık. Bu sorunla bizde karşılaşınca çözümü burada sizinle paylaşmak istedik.

Yaklaşık bir hafta boyunca konuyla ilgilendikten sonra, aslında çözümün güncellemeleri yaparak çözüldüğünü gördük ?

Office 2011’i kurduktan sonra, ”güncellemeleri elle mi yoksa otomatik mi yapsın” diye iki seçenekli soru sorar fakat biz üşendiğimizden veya ikide bir karşımıza çıkmasın diye hayır, hayır deyip geçiyoruz fakat ilerleyen dönemlerde gelen güncellemeleri görmediğimizden veya hatırlatmadığından bu tip sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Sorun :

Apple Mac bilgisayar kullanıcılarına (İmac, macBook Pro, Mac Pro, Mac Air) yüklü Microsoft Office 2011 paket programı içerisindeki, PowerPoint ve Outlook uygulamalarının düzgün çalışmaması, siyah ekranda kalması, bazı işlevlere cevap vermemesi.

Çözüm :

NOT: Yüklemeler yapılırken başka hiç bir program açık olmamalı; Office ürünleri, safari, chrome benzer her şeyi kapatın yoksa uyarı verip açık olan programları kapatmanızı isteyecektir.

  • Office ailesinden word‘ü açalım; en üst menüden ”Help” -> ”Chek For Updates”  tıklayalım

 

  • Karşımıza gelen ekrandan; Automatically (otomatik) seçeneğini seçip, Chek for updates (güncellemeleri kontrol et) tıklayalım. Dilerseniz günlük, haftada bir yada ayda bir güncellemeleri kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

 

  • Karşınıza bulunan güncellemeler çıkar; install (yükle) diyerek güncellemeleri başlatalım.

 

  • Güncellemeler indirilir.

 

  • İndirildikten sonra sırayla yüklenir.

 

Güncellemeleri yükledikten sonra her ihtimale karşı Office ürünlerinin hepsini kapatın, bilgisayarınızı yeniden başlatıp yaşadığınızı sorunu kontrol ediniz. Büyük ihtimalle sorunlarınız çözülecektir. Kolay gelsin ?

Panzehir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir