Mac Data Recovery; Stellar Phoenix

Mac Os X (Mek Os Ten) Hard disk formatı farklı olduğundan klasik recovery programları hiç bir işe yaramamaktadır. Mac Os Extended (Mac Os Genişletilmiş) formatına sahip taşınabilir bir Hard diskim vardı. Sadece Mac Os sistemlerde kullanıyordum. Bir gün önce umulmadık şekilde cevap vermemeye ve en sonunda ”Diskiniz okunamamakta” şeklinde bir uyarı aldım.

Hard Disk Bilgileri:

  • Seagate Freeagent Goflex Media, 1 Tb.

İçinde çok önemli bilgilerim vardı ve yukarıda değindiğim gibi, klasik recovery programlarından herhangi bir olumlu sonuç alamadığımdan araştırmaya koyuldum. Araştırmalar sonucu; Stellar Phoenix adında harika bir recovery programı buldum. Bu program sayesinde bütün datalarımı kurtarabildim. Aşağıda yer alan ekran görüntüsü bozulan hard diske ait.

Program gerçekten çok başarılı, kullanımı basit ve açıklayıcı.

Sunduğu seçenekler ;

  • Drive Recovery – Disk kurtarma (kayıp veriyi bulma yanısıra hacimleri kurtarmayıda sağlar)

 

  • Photo Recovery – Fotoğraf Kurtarma (Bu seçenek ile herhangi bir Mac destekli veri depolama ortamından tüm kayıp veya silinmiş fotoğraf ve diğer multimedya dosyaları kurtarabilirsiniz.)

  • CD/DVD Recovery – CD/DVD Kurtarma (CD, DVD, HD DVD, Blu-ray diskler vb. hatalı yazma, zarar görmüş optik medyalarınızdan kayıp veriyi kurtarır)

 

  • iPod Recovery – İpod Kurtarma (iPod Classic ve iPod Shuffle da meydana gelen kayıp verilerinizi kurtarır.

 

  • Raw Recovery – Ham Kurtarma (Türkçe karşılığı ham olarak geçiyor fakat, raw recovery denilince Hard diskinizin ilk günkü hale geldiğini anlayın.)

Programı indirmek için TIKLA

Panzehir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir