Yahoo Türkiye yayında

by

Sonunda Beklenen oldu.  Uzun zamandır kulislerde konuşulan dedikodulara konu olan Yahoo.com.tr neden yok? yada neden açılmıyor?  Yahoo Turkiye’ye ne zaman gelecek?  Soruları yanıtını buldu. Nisan ayından bu yana organizasyon olarak Türkiye’de yapılanmaya başlayan Yahoo, Türkçe içerikli yayın yapan sayfası Yahoo Türkiye’yi kullanıma açtı.
yahoo turkiye
 

Dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Yahoo, Türkiye’ye yönelik Türkçe içeriği bulunan sayfası Yahoo Türkiye’yi kullanıma açtı. http://tr.my.yahoo.com/ adresinden erişilebilen site çok yakında Yahoo.com.tr adresinden de erişilebilir olacak.

İçerik konusunda yerel yayın kuruluşlarıyla iş ortaklığına giden Yahoo, kişiselleştirilebilir ana sayfasıyla My Yahoo! altyapısını da kullanıyor. Böylelikle kullanıcılar sitenin ana sayfasında diledikleri bölümleri aktif ya da pasif hale getirebiliyorlar. Bu da akıllara benzer hizmeti veren iGoogle uygulamasını getiriyor.

Sayfaların Beta aşamasında olduğu da dikkate alınırsa, Yahoo Türkiye’nin halen geliştirilme sürecinde olduğu ve ilerleyen dönemde farklı yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkmasına olası gözüyle bakabiliriz.

Yazan: Şefik ÖZDEMİR

Diğer Yazılar