Windows Oturumunu Otomatik Açmak

by

Windows işletim sistemlerinde hesaplarının otomatik olarak açılmasını isteyen kullanıcılar olabiliyor. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler internet üzerinde mevcut. Ancak bir çoğu regedit üzerinden bir kaç değişiklik yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu da profesyonel olmayan kullanıcılar için riskli bir durum ortaya çıkarıyor. Regedit üzerinde yapılacak her işlem farklı bir riski üzerinde barındırdığı için en ufak bir yanlışlık bilgisayarınıza en basitinden yeni bir sistem kurulumu yapmanıza neden olabilir. Sırf bu riskle karşılaşmamanız için size alternatif bir yol sunacağım.

İlk olarak başlat çalıştıra control userpasswords2 komutunu yazıyoruz ve tamama basıyoruz. Ardından karşımıza çıkan pencerede hangi oturumun otomatik olarak açılmasını istiyorsak o oturumu seçip hemen aşağıda belirtilen ekran görüntüsündeki çentiği kaldırıyoruz ve tamama tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra karşımıza ufak bir pencere çıkıyor ve burada otomatik açılacak oturum için şifre yazılıp yazılmayacağını soruyor. Tercihe bağlı olarak ister şifre yazar istemezseniz yazmasınız ve ardından tekrar tamam basarsınız. Bundan sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda artık hesabınız otomatik açılıyor olacak.

Panzehir.Net

Diğer Yazılar