Windows: Gönder Menüsüne Kısayol Eklemek

perkant by

Bir dosyayı “Gönder” komutunu kullanarak istenilen bir klasöre, dizine göndermek oldukça kolaylık sağlamaktadır. Fakat Windows varsayılan ayarlarda fazla esneklik sağlamamaktadır. Gönder komutunun altında açılan menüyü genişleterek, eksik olan bu esnekliğin önüne geçebilir ve Gönder komutunu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
1- Herhangi bir pencere (Belgelerim, Resimlerim…) açın ve “Araçlar/Klasör Seçenekleri” yolunu izleyin.

wgmke_03

2- “Klasör Seçenekleri” iletişim penceresinde yer alan “Görünüm” sekmesine tıklayın ve “Gizli dosya ve klasörleri göster”i işaretleyin. İletişim penceresini kapatın.

wgmke_04

3- “C:\Documents and Settings” dizinine gidin ve kullanıcı adınızın bulunduğu klasöre çift tıklayıp içine girin. Ardından, “SendTo” klasörüne girin. Klasördeyken boş bir alan sağ tıklayın ve “Yeni/Kısayol” yolunu izleyin.

wgmke_05

4- “Kısayol Oluştur” iletişim penceresinde yer alan “Gözat” butonuna tıklayın ve “Klasöre Gözat” iletişim penceresini kullanarak “Resimlerim” klasörünü bulup işaretleyin. “Tamam” butonuna tıklayarak pencereyi kapatın.

wgmke_06

5- “İleri” butonuna tıklayın. “Program İçin Başlık Seç” isimli iletişim penceresinde yer alan “Resimlerim” ismini olduğu gibi bırakın veya dilediğiniz bir isim atayın, “Son” butonuna tıklayın.

wgmke_07

wgmke_08Kısayolunuz oluştu. Bu yöntemi kullanarak dilediğiniz kadar kısayol oluşturabilirsiniz.

Sonuç:

wgmke_09

wgmke_10

www.panzehir.net

Diğer Yazılar