Windows 7 Pil Canavarı mı?

by

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7, hakkında çıkan olumsuz eleştirilerle boğuşuyor. Çeşitli netbook (mini dizüstü bilgisayar) ürünlerine sahip olan kullanıcılar Windows 7 ile ilgili pil kullanımından dert yanıyor.

Asus, MSI, Acer, Toshiba gibi firmaların netbooklarını tercih eden kullanıcılar tercihen işletim sistemi olarak Windows 7 kullandıklarında mini bilgisayarındaki pil ömrünün Windows XP ve Windows Vista’ya oranla daha az olduğunu söylüyor ve bu durumdan şikayet ediyor. İnternet üzerinde bir çok web sitesinde bunu dile getiren kullanıcılar sorunun Windows 7’den kaynaklandığını, Windows 7’nin netbooklardaki pil ömrünü kısa sürede bitirdiğini paylaşıyor.

Durum kullanıcılar için böyle, peki Microsoft ne diyor?

Geçtiğimiz aylarda yapılan Windows 7 ve Windows XP testlerinde Windows XP çok az bir farkla avantajlı konumdayken neden böyle oldu kimse bir şey diyemiyor. Zaten Microsoft’da suskunluğunu koruyor. Şu ana kadar ortaya konulan tek somut şey, Windows 7’de pil ömrünü uzatan bir kaç verimli değişikliğin belirtildiği belge oldu. Böylelikle Microsoft sorunun kendi işletim sistemlerinden değil tamamen netbooklar üzerinde bulunan yazılımlardan veya donanım sürücülerinden kaynaklandığını ima etti.

Panzehir.Net

Diğer Yazılar