windows 10 Yükseltmesi

perkant by

Microsoft firmasının son işletim sistemi olan Windows 10, Temmuz 2015 ayında kullanıcılarına sunulmuştu. İlk günde 14 milyon indirme ile büyük bir ilgi ile karşılanıp, kullanıcılardan tam puan aldı.

Kısa bir süre sonra bilgisayarımızın görev çubuğu sağ alt köşesinde belirlenen bir ikon keşfedildi 🙂 işletim sisteminizi windows 10’a yükseltebilirsiniz anlamı taşımakta. Fakat bunun için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Adım 1:

Rezervasyon Yapın

1. Ücretsiz yükseltmenizi rezerve etmek için görev çubuğunun sağ alt köşesinde bulunan Windows 10 simgesine tıklayın.

  •  Windows 10 simgesini göremiyor musunuz? Windows Update’i çalıştırmak ve Windows 7 veya Windows 8 bilgisayarınız için var olan tüm uygun güncelleştirmeleri yüklemek bu sorunu çözebilir.

win10yükseltmeikonu

  • 2. Windows 10’u Edinin Uygulamasını açtığınızda, “Ücretsiz Yükseltmenizi Rezerve Edin” seçeneğine tıklayın.3. Enter your email if you want confirmation of this reservation.

    4. Hazır olduğunda Windows 10’u bilgisayarınıza indireceğiz ve size bildirim vereceğiz. Rezervasyonunuzu istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

    Eğer Windows 10 yükseltmesini bir kere indirip birden fazla cihaza kurmak için bir USB sürücü veya DVD yaratmak istiyorsanız – buraya tıklayın.

    Not: Bu ücretsiz Windows 10 yükseltme teklifi sadece bilgisayar ve tabletlerde geçerlidir. Çoğu telefon için geçerli olacak ücretsiz Windows 10 Mobile yükseltmesi bu senenin ilerleyen zamanlarında çıkacaktır.

  • Rezervasyonunuzu yaptıktan sonra, yükseltmek için sıraya girmiş bulunuyorsunuz. İlerleyen günlerde Windows 10’u Edinin Uygulamasından gelecek olan bildirimi bekleyin. Bildirim geldikten sonra yükseltmenizi hemen gerçekleştirebilir veya size uygun başka bir zaman için ayarlayabilirsiniz.
  • Yükseltmenin ardından, söz konusu cihazda Windows 10’a ücretsiz sahip olursunuz.

 

win10

 

Panzehir

Diğer Yazılar