ViewletBuilder6 Enterprise

by

ViewletBuilder, daha önceden tanıttığımız Demo Builder programıyla hemen hemen aynı yapıya sahip bir ekran yakalama programı. Program başlatıldığında karmaşık olmayan, bütün araçların bir arada olduğu bir arabirim düzeniyle bizleri karşılıyor. Ekranın sağ tarafında yer alan “Actions” altından yeni ve daha önceden hazırlanmış dosyalara ulaşmak mümkünken, sağ tarafında yer alan araç barı ise projelerinize ekleyebileceğiniz birçok özelliği barındırıyor.

Programın arabirimini tanımak ve kullanmak zor olmadığından yeni bir projenin nasıl hazırlanacağını görmeye başlayabiliriz.

1- “Actions” altından veya “File/New” yolunu takip ederek “Create New Project” iletişim penceresini açın. Pencerenin sağ tarafında bulunan “Screen Capture Project“i, “Slide Size” kısmından “Custum – Specify a custom width and feight“i seçin. “Width” ve “Height” değerlerini istediğiniz gibi değiştirin. Ardından, “Capture Profiles” altından “Demonstration“ı seçin ve “OK” butonuna tıklayın.

2- Şimdi, ekranda beliren seçim alanını istediğiniz gibi, mouse yardımıyla konumlandırın ve çift tıklayarak kayıt işlemini başlatın. Kayıt işlemini tamamlamak için, klavyenizden “F10” tuşuna basın.

3- Yapmış olduğunuz kayıt karşınıza gelmiş olmalı. Artık kaydınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ekranın sağ tarafında yer alan araç barından “Insert Note (Ctrl+Alt+N)” u seçin. Ekranda beliren not alanına istediğiniz bir notu ekleyin. Diğer araçları da kullanarak ihtiyacınıza uygun eklemeleri yapın.

4- Projenizi “File/Save” yolunu izleyerek kaydedin. Ekranın en üstünde en son simge olan “Publish Viewlet…“i seçin. Açılan iletişim penceresinden “My Viewlets“i seçtikten sonra “Next” butonuna tıklayın. Birkez daha “Next” butonuna ve ardından, “Finish” butonuna tıklayın.

Projenizi “Belgelerim\My Viewlets” dizininde bulabilirsiniz.

Programı resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

www.panzehir.net

Diğer Yazılar