Veri Depolamanın Yeni Şekli :ZyXEL NSA-2401

by

Bir çok firma için verilerin güvenliği ve saklanması önemlidir. Hayati önem taşıyan bu kadar verinin saklanması içinde işin uzmanı bir sistem kullanmak lazım. İşte tam bu noktada genişbant erişim çözümleri alanında kendini dünyaya ispatlamış olan ZyXEL devreye giriyor.

zyxel nsa2401

ZyXEL firmasının yeni üretmiş olduğu NSA-2401 isimli ürün veri depolamada donanımsal özellikleri ve ZyXEL ismi sayesinde güven veriyor.Türkiye’de de satışa sunulan NSA-2401 düşük güç tüketimi sayesinde enerji tasarrufu yapmakla beraber yüksek performansıyla göz dolduruyor.

Üzerinde bulunan 4 adet disk yuvasıyla 6 TB kapasite sunan NSA-2401 disk yapılandırma seçenekleriyle de standartları zorluyor. JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 yapılandırmalarının gerçekleştirilebildiği NSA-2401 son derece hızlı ve benzersiz yedekleme imkanı sunuyor. Gigabit Ethernet arayüzü sayesinde biraz daha ön plana çıkan NSA-2401 güvenlik açısından diskler üzerinde oluşturulan her bölümün şifrelenmesini de sağlıyor.

zyxell_nsa2401

XFS dosya sistemini destekleyen NSA-2401‘e USB bağlantı teknolojisi kullanılarak external (harici) disk bağlanabiliyor. External (harici) disklerde EXT2/EXT3, FAT/FAT32 ve NTFS dosya sistemlerini destekleyen NSA-2401 bir çok firma için veri depolama sistemlerinin başında gelecek gibi gözüküyor.

Panzehir.Net

Diğer Yazılar