Uzak Masaüstü Kurmak_Remote Acces

by

Merhaba !!

Hepimizin merak ettiği bir konuyu paylaşamak istedim  sizlere arkadaşlar. Uzak masa üstü kurulumu_remote acces ; 10 dakikamızı ayırarak neler yapa bileceğimize bir bakalım isterseniz 🙂

ilk yapılması gereken Modemimizin web arayüzüne bağlanmak ile başlıyoruz ( benim modemim airties olduğu için onu anlatacagım) piyasada bolca kullanılan modemlerden olan AİRTİES web arayüzü giriş IP si 192.168.2.1 browserimize yazarak bekliyoruz.

kulanıcı adımızı ve şifremizi yazarak giriş yapıyoruz (kulanıcı adını ve kulanıcı şifresini bilmeyen arakdaşlar internette modem şifreleri yazarak bulabilirler)

giriş işlemini başarılı bir şelikde yaptıktan sonra burda dikkat etmemizi istediğim suslardan birisi modeminiz internet sağlayıcınızdan o anlık aldığı IP mizdir.(Ip öğrenmek isterseniz google MY IP yazarak bulabilrisiniz)

modemimizin YÖNETİM sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda

-Uzaktan yönetimi etkinleştir
-Herhangi bir Ip
-Gelen pinglere izinler
seçtikten sonra aynı ekranda bulunan KAYDET tıklamayı unutmuyoruz. Modemimiz ile olan işlemimiz bitmiş bulunuyor.

Burda dikkat edilmesi gerekli bir nokta var eğer windows oturumunda şifremiz yok ise bir şifre belirlememiz gerekli, bunun için DENETİM MASASI>KULLANICI HESAPLARI geliyoruz.

kullanıcı adımızı tıklıyoruz (Benim M3a)

kullanıcı hesabımızda karşımıza gelen PAROLA OLUŞTUR sekmesin geliyoruz

parolamızı belirledikten sonra PAROLA OLUŞTUR tıklıyoruz

pararola işleminide halletikten sonra geriye fazla bir işimiz kalmadı

BİLGİSAYARIM simgesi üzerine SAĞ tıklıyarak SİSTEM ÖZELLİKLERİ geliyoruz

UZAK sekmesine geliyoruz burada dikkat edilmesi gereken UZAKTAN YARDIM ve UZAK MASA ÜSTÜ izinlerinin verilmesi kutuları işaretledikten sonra UZAK KULLANICILARI SEÇ gelerek bağlantı kurmak istediğimiz hesabımızı belirliyoruz.

ADMİNİSTRATOR kullanıcı adı kendiliğiden geliyor ama ben admin değil kendi hesabımımdan giriş yapmak istiyorum bunun içinde EKLE sekmesine tıklıyorum

kullanıcı isimlerini daha detaylı görmek için GELİŞMİŞ sekmesine tıklıyoruz

kullanıcı ismimlerini bulunan bir liste karışımıza geldi , (Ben kendi adım olan M3A seçiyorum) kullanıcı seçtikten sonra TAMAM tıklıyoruz.

kullanıcı adımız belirlentikten sonra TAMAM tıklıyoruz

görüldüğü gibi bağlantı listemize kullanıcı adımızı belirlemiş olduk TAMAM tıklayıp işlemi kapatıyoruz.

Buraya kadar herşey tamam ise artık bağlantımızı kurmak için hiç bir neden kalmadı, Şimdi komşumuzun bilgisayarından veya arkadaşımızın laptopundan DONATILAR>UZAK MASA ÜSTÜ BAĞLANTISINI geliyoruz.

Bilgisayar : sekmesine yazımızın başında öğrenmemiz gerekli olan IP adresimizi yazıyoruz ve BAĞLAN tıklıyoruz, ve artık istediğimiz her yerden kendi bilgisayarımıza giriş yapmış bulunuyoruz dosya ve resimlerimiz yanınızda taşıma derdine son.

Püf Nokta : eğer güvenlik duvarı (firewall) kullanıyor iseniz  sisteminize giriş yapmanızı engelliyecektir. Sisteminizde bu tarz programların kullanılmadığından emin olun, windows’un kendi güvenlik duvarını DENETİM MASASI>WİNDOWS GÜVENLİK DUVARI>ÖZEL DURUMLARDAN İZİNLERİ kontrol edin.

www.panzehir.net

Diğer Yazılar