U.S. Robotics Wireless MAXg USB kurulumu

perkant by
 • USB Adaptör Kurulum CD-ROM’unu, bilgisayarın CD-ROM sürücüsüne takın.  Sizden istendiğinde, tercih ettiğiniz dili seçin.

  Not: CD-ROM’unuz otomatik olarak başlamazsa, Windows’ta Start (Başlat) ve Run (Çalıştır) seçeneklerini tıklatın ve D:\setup (CD-ROM sürücünüz farklı bir harf kullanıyorsa, “D” yerine o harfi girin) ve OK (Tamam) düğmesini tıklatın.

  • Ürününüzü seçin ve Installation (Kurulum) seçeneğini tıklatın.
  • Ekrandaki talimatları izleyin.
  • İstendiğinde, boş bir USB portu bulun ve Wireless MAXg USB Adapter’ı tam olarak takın.

  5421-USB-install

  Not: “Digital Signature Not Found” (Dijital İmza Bulunamadı) veya “Windows Logo testing” (Windows Logosu Test Ediliyor) ekranını görebilirsiniz. Yes (Evet) veya Continue Anyway (Yine de Devam Et) butonunu tıklatın. U.S. Robotics, bu sürücüyü, desteklenen donanımla birlikte test etmiş ve Windows 2000 ve XP ile uyumlu olduğunu doğrulamıştır. Bu sürücüler, müşterilerinin, ürünün işlevlerinden tam olarak yararlanabilmesini sağlamayı ilke edinen U.S. Robotics tarafından piyasaya sürülmüştür.

  • İstendiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatın. Wireless maxg usb’nin drıver’ını yükleyip, kullanılmaya hazır hale getirdik.

  Şimdide Bir Kablosuz Ağ Kuralım ;

  • Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sizden istendiğinde, Configure a new U.S. Robotics Wireless MAXg Router (Yeni bir U.S. Robotics Wireless MAXg Router yapılandır) seçeneğini seçin ve Next (İleri) düğmesini tıklatın. USB Adapter, yöneltici ile iletişim kurarken bir süre beklemeniz gerekecektir.

  confignew

  • İstendiğinde, İnternet Bağlantısı türünü seçin ve Next (İleri) düğmesini tıklatın. Seçtiğiniz İnternet Bağlantısı türüne bağlı olarak bazı ek bilgiler girmeniz gerekebilir.
  • Kablosuz şifreleme için bir Network name (Ağ adı) ve bir Pass phrase (Parola tümce) (ağ anahtarı olarak da bilinir) girin ve Next (İleri) düğmesini tıklatın. Yöneltici ve USB Adaptör yapılandırılana kadar bir süre beklemeniz gerekecektir.
  • oturum açmak için bir User name (Kullanıcı adı) ve Password (Parola) girin ve ardından Next (İleri) düğmesini tıklatın. Konfigürasyon devam ederken bekleyin.
  • Daha sonra, Wireless MAXg Router ile ilgili ayarların yer aldığı bir ekran görüntülenecektir. Bu ayarlar bilgisayarınızın masaüstünde bir metin dosyasına kaydedilecektir; bu sayede, isterseniz bunları bağlı bir yazıcıdan yazdırma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu bilgileri gözden geçirdikten sonra Finish (Son) düğmesini tıklatın. Wireless MAXg Router ve USB Adapter ürünleriniz artık yapılandırılmış ve kullanıma hazır hale gelmiştir.

  Not: kablosuz ağınızın güvenli olması için WPA özelliğini etkinleştirin.İleride gerekli olabilecek ağ bağlantısını sağlamak için, tüm kablosuz aygıtlarınıza aynı gizli WPA anahtarını atayın.

  www.panzehir.net

  Diğer Yazılar