Türkiye’ye özel spam çözümü

perkant by

SurGATE, Türkçe imza veritabanı sayesinde rakiplerine karşı Türkçe spam yakalamada üstünlük sağlıyor.

Helyum Bilişim, yeni iş ortağı olan Endersys ile işletmeler için çok önemli çözümler sunmaya devam ediyor. SurGATE Messaging Gateway, dünya çapında spam çözümlerine ek olarak Türkiye’ye özel spam çözümleri içeriyor. Türkçe imza veritabanı sayesinde rakiplerine karşı Türkçe spam yakalamada üstünlük sağlıayan SurGATE cihazları, 15 dakikada bir merkeze bağlanarak yeni imzaları çekiyorlar.

Türkçe spam imzaları genel olarak e-posta’da geçen Türk spamcılara özgü metin, e-posta veya URL bilgisini içeriyor. Türkçe imzalara ek olarak binlerce İngilizce imzası da bulunuyor. Endersys bu ürünü ile yurtdışına da açılmayı planlıyor.

SurGATE sayesinde Türkiye’deki güvenilir kaynaklardan gelen e-postalar için spam filtreleri iptal edilerek, bu kaynaklardan (GSM operatörlerinin, bankaların vb. kurumların hesap özeti ve dekont gönderen e-mail sunucuları vb.) gelen mesajların yanlışlıkla spam olarak algılanma riski sıfıra indiriliyor. Greylist bypass özelliği sayesinde de dünyada ve özellikle Türkiye’deki gerçek e-posta sunucuları için gereksiz yere greylist kontrolünün yapılması engellenmiş oluyor.

Kaynak : cnetturkiye

www.panzehir.net

Diğer Yazılar