Tata Nano Çarpışma Testi

by

Tata’nın dünyanın en ucuz arabası sloganıyla dünyaya duyurduğu modeli  Nano,  2012 de sunulacak Avrupa versiyonu ile temel  güvenlik testlerini geçti.

tatanano001

Tata mühendisleri 2 modifiye edilmiş Nano’yu  İngiltere’de bulunana test merkezine (MIRA)  50 km/s  yan profil çarpışma testi ve 50km/s ön çarpışma testi için getirdiler.Bu iki test Avrupa pazarında satılacak araçlar için minimum değerleri içeriyor.

İlk Nano asla Avrupa pazarı için düşünülmemişti” şeklinde konuşan Tata Mühendislik departmanı  yöneticisi  Clive Hickman testlerin hedefinin şu anki aracın küçük modifikasyonlarla kolaylıkla 2012’de piyasaya sürülecek Avrupa versiyonuna ulaşabilceğini göstermek olduğunu belirtti.

Hindistan’da bulunan Tata fabrikasında gerçekleştirilen  modifikasyonlar  kuvvetlendirilmiş ön cephe, ve geliştirilmiş ön ve arka tampon ve ön kapılar gibi öğeleri içeriyor. Modifikasyonlarda araç gövdesi üzerine çalışılmış.

tatanano002

Testler  İngiltere hükümetinin Araç  Sertifika Ajansı yetkilisi Nic Fasci tarafından onaylandı. Ön çarpışma testinden sonra Nic Fasci düşüncelerini  “ Diğer araç testlerinden farklı görünmüyor. İyi bir çarpışma! “ şeklinde paylaştı.

panzehir.net

Diğer Yazılar