Photoshop CS4: Alevli Yazı Efekti 3

by

1- Öncelikle, klavyenizden “D” tuşuna ve ardından, “X” tuşuna basarak, “Tools”da yer alan renk kutucuklarını sıfırlayın.

aye3_02

2- “File/New…” yolunu izleyerek veya “Ctrl+N” kısayolunu kullanarak “New” iletişim penceresini açın, gerekli değerleri girin ve “OK” butonuna tıklayarak iletişim penceresini kapatın.

– Name: Alevli Yazı Efekti 3
– Width: 485 pixels
– Height: 485 pixels
– Resolution: 72 pixels/inch
– Color Mode: RGB Color – 8 bit
– Backround Contents: Backround Color

aye3_03

3- “Horizontal Type Tool (T)”u seçin ve istediğiniz bir fontu, çalışma dosyanızı taşırmayacak biçimde kullanarak yazınzı yazın. Biz, sitemizin adını yazmayı uygun gördük.

aye3_04

4- “Layer/Merge Down” yolunu izleyerek veya “Ctrl+E” kısayolunu kullanarak katmanlarınızı (Layer) birleştirin.

aye3_05

5- “Filter/Stylize/Wind…” yolunu izleyin ve açılan iletişim penceresine gerekli değerleri girin. İletişim penceresini “OK” butonuna tıklayarak kapatın.

Method: Wind
Direction: From the Right

aye3_06

9- “Filter/Stylize/Wind…” yolunu izleyin ve açılan iletişim penceresine gerekli değerleri girin. İletişim penceresini “OK” butonuna tıklayarak kapatın.

Method: Wind
Direction: From the Left

aye3_07

10- “Image/Image Rotation/90CCW” yolunu izleyin ve dosyanızı saat yönünün tersine 90 derece açıyla çevirin.

aye3_08

11- “Filter/Stylize/Wind…” yolunu izleyin ve açılan iletişim penceresine gerekli değerleri girin. İletişim penceresini “OK” butonuna tıklayarak kapatın.

Method: Wind
Direction: From the Right

aye3_09

12- “Filter/Stylize/Wind…” yolunu izleyin ve açılan iletişim penceresine gerekli değerleri girin. İletişim penceresini “OK” butonuna tıklayarak kapatın.

– Method: Wind
– Direction: From the Left

aye3_10

14- “Image/Image Rotation/90CW” yolunu izleyin ve dosyanızı saat yönünde 90 derece açıyla çevirin.

aye3_11

15- “Filter/Blur/Blur More” yolunu izleyin.

aye3_12

16- “Filter/Distort/Ripple…” yolunu izleyin ve açılan iletişim penceresine gerekli değerleri girin. İletişim penceresini “OK” butonuna tıklayarak kapatın.

aye3_13

17- “Image/Mode/Greyscale” yolunu izleyin ve açılan iletişim penceresini “Discard” butonuna tıklayarak kapatın. Ayrıca, bu pencere üzerindeki “Don’t show again” kutucuğunu işaretlerseniz bir daha ki sefere açılmayacaktır.

aye3_14

18- “Image/Mode/Indexed Color” yolunu izleyin.

aye3_15

19- Son olarak, “Image/Mode/Color Table” yolunu izleyin. Açılan iletişim penceresindeki  “Table” isimli açılır menüden “Black Body” i seçin ve pencereyi kapatın.

aye3_16

Sonuç:

aye3_17

Not: Uygulamalarınızı mutlaka “.psd” uzantısıyla kaydedin.

www.panzehir.net

Diğer Yazılar