Panzehir.Net MayFest 2009’daydı

by

Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı MayFest 2009 artı ve eksi yönleriyle geride kalırken, Panzehir.Net ekibi olarak aklımızda kalanları sizlerle paylaşmak istedik. İşte aklımızda kalanlar.

Festivalin birinci günü amatör grupların küçük sahnede kendilerini göstermesi ve Nokia’nın sponsorluğunda düzenlenen aktivitelerle başladı. Amatör gruplara fazla ilgi göstermeyen öğrenciler, sahil boyunca gezinen vatandaşların bakışları altında, susuzluklarını birayla gidererek, çimenlik alanlarda güneşlenmeyi tercih ettiler.

Havanın kararmasıyla birlikte Bahçeşehir Üniversitesi’ne akın eden Duman hayranları, 21.30 civarı sahne alan Duman’la birlikte yeni ve eski parçaları seslendirerek gecenin ilerleyen dakikalarına kadar çoştular. Grup genel olarak iyi bir performans sergiledi.

Festivalin ikinci günü, Serdar Ortaç’ın sahne almasına saatler kala, Serdar Ortaç hayranları Bahçeşehir Üniversitesi’ne akın ettiler. Bu akın okula girmek isteyen öğrencileri ve festival görevlilerini zor durumda bıraktı. Burada, festival yönetiminin yeterli önlemi almaması ve konser mekanının yanlış seçilmesinin de etkisinin büyük olduğunu dile getirmek lazım. Festival kültürü ülkemizde yeterince kültürleşmediği için bu tür aksaklıkları ve acemilikleri daha çok göreceğimizden de şüphemiz yok.

Yaşanan izdihamın ardından sahne alan Serdar Ortaç kendisini seyretmeye gelen hayranlarını çoşturmayı başarmayı bildi. Bayanlardan çok bayların göbek atması ve tezahürat yapması da gözümüzden kaçmadı.

www.panzehir.net

Diğer Yazılar