Outlook’ta İletiye İmza Ekleme

perkant by

Yazdığımız iletilere imzamızı eklemek, bence  önemli bir konu.İş hayatında yada normal haberleşmede insanlar sizin; isim-soyisim, telefon ve ünvan’ınızı imzanız sayesinde rahatlıkla öğrenebilir. Onun için  anlatacağımız adımlarla sizde outloogunuza imzanızı kolayca ekleyebilirsiniz.

Öncelikle Microsoft outloogu açıyoruz : Tools(arçlar)–>>options(seçenekler)–>>mail format(posta biçimi)–>> signatures(imzalar)

outlooksig01outlooksig02

Signatures butonunu tıkladıktan sonra create signature ekranı karşımıza çıkar.Buradan  New(yeni)–>>karşımıza çıkan enter a name for your new signature (yeni imza için bir isim girin)–>>start with a blank signature (boş bir imza ile başla)–>>Next(ileri)

outlooksig03outlooksig04

Edit signature(imza düzenleme) menüsünden–>>Advanced Edit(Gelişmiş düzenleme)–>>tıkladıktan sonra, soru sorar yes deriz ve bize word’ü açar.Word’e istediğiniz imzayı yazdıktan sonra kaydederiz ve bize oluşturduğumuz imzayı gösterir.Ok deriz.

outlooksig06outlooksig07outlooksig08

şimdi signature for new message(yeni mesaj için imza), signature for replies and forwards(yanıtlananlar ve forwardlananlar için imza)

Eğer bu şıkların karşısındaki isminizi seçerseniz yazdığınız ve yanıtladığınız bütün mesajlarınızda imzanız mevcut olacaktır. Apply(uygula)–>>ok(tamam) diyerek imzamızı aktif hale getiriyoruz.

outlooksig09

Diğer Yazılar