Opera Unite İle Her Bilgisayar Sunucu Olacak

by

operaWeb tarayıcı yazılımlarından biri olan Opera, Unite uygulamasını tanıttı. Unite‘in kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlayacağını ve görevinin ne olacağını haberimizin devamında öğrenebilirsiniz.

Opera Unite kurulu olduğu bilgisayarın internet ortamında birer sunucu haline dönüşmesini sağlayacak. Unite kullanılmaya başlandığı andan itibaren kullanıcının isteği doğrultusunda her türlü paylaşımın bilgisayar üzerinde yapılmasını ve internetteki diğer kullanıcılara açılması görevini üstlenecek. Paylaşılan dosyalara birer URL atanması prensibi ile çalışan Unite paylaşılacak içeriklere de kota sınırı getirmiyor. Böylelikle kullanıcıların paylaşım yapma özgürlükleri de kısıtlanmamış oluyor.

Güvenlik açısından taviz vermemeyi amaçlayan yazılım geliştiriciler, Opera kapatıldığı andan itibaren bilgisayarın paylaşımla ilişkisinin kesilmesini sağlıyor. Bu sayede paylaşımın kapanması için bilgisayarınızı tamamen kapatmanıza gerek kalmıyor.

Opera Unite‘i kullanabilmek için öncelikle My Opera ve Opera Link gibi hizmetlere kayıt olunması gerekiyor. Kayıt olma işleminin ardından Unite‘e giriş yapıyorsunuz ve ardından bilgisayarınıza isim veriliyor. Bundan sonra bilgisayarınız artık bir sunucuya dönüşmüş oluyor.

Opera Unite, Opera 10 ne zaman çıkarsa o zaman tam anlamıyla kullanılmaya başlayacak. Ancak ben Opera 10‘u bekleyemem bir an önce Unite‘i denemeliyim diyorsanız o zaman size aşağıda belirttiğimiz adresten Opera Unite‘in deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Opera Unite’i buradan indirebilirsiniz

Panzehir.Net

Diğer Yazılar