Microsoft Office Visio Nedir?

by

Ofis yazılımları konusunda bir çok şirket bilgisayarıyla beraber bireysel bilgisayarlarda gerekli ofis uygulamalarını gerçekleştirmenizi sağlayan Microsoft Office programının içersinde yer alan bir paket programı sizlerle paylaşacağız.

Visio isimli ofis uygulaması nedir, ne işe yarar, hangi amaç için kullanılır gibi soruların yanıtlarını bulacağınız haberimizde aynı zamanda Visio‘nun 60 günlük deneme sürümüne de ulaşabileceksiniz.

Microsoft Office Visio Nedir, Ne İşe Yarar?

Microsoft Office Visio, Bilgi Teknolojileri ve işletme uzmanlarının karmaşık bilgileri görselleştirmesini, kavramasını ve diğerlerine iletmesini kolaylaştıran bir programdır. Çizim yapmanızı sağlayan bir yazılım olmakla beraber şema çizimleri ve programcılıkta sınıf diagramları oluşturmanızı sağlar.

visio1

Microsoft Office Visio Nerelerde Kullanılır?

İş süreçlerini görselleştirmek ve akıcılık kazandırmak, projeleri ve kaynakları izlemek, kuruluş şeması çizmek, ağ haritaları oluşturmak, inşaat alanlarını diyagrama dökmek ve sistemleri en iyi duruma getirmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli şablonlar (iş süreci akış çizelgeleri, ağ diyagramları, iş akışı diyagramları, veritabanı modelleri ve yazılım diyagramları gibi) sağlamak için kullanılır.

visio2

Bir çok kullanıcıya pratik çözümler sunan ve kısa zamanda çok iş yapmanıza olanak sağlayan Visio‘yu 60 gün boyunca denemek istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz bağlantı linkinden indirebilirsiniz.

Microsoft Office Visio 2007’yi buradan indirebilirsiniz

Panzehir.Net


Diğer Yazılar