Mike Shinoda Kimdir? (Linkin Park)

perkant by

İsim: Mike Shinoda
Doğum Tarihi:11 Şubat 1977
Gruptaki görev(ler)i:Vokalist,piyanist,yardımcı gitarist

mike-shinoda-cut

Linkin Park Grubunu hemen hemen bilmeyen yada duymayan kalmmaıştır sanırım.Bende bu grubu beğenen biri olarak grup hakkında detaylı bilgiye sahip olayım derken,grubun vokalist rolünde daha çok gördüğümüz  Mike Shinoda’ya takılıp kaldım.Grubu toplayan yani oluşumu sağlayan,grup bireylerini biraraya getiren,vocal,gitar,piyano çalan bu mike shinoda; grubun en çalışkan üyesi sanırım.

Şarkılardaki asıl rolü Rapper lık olan Mike, kimi şarkılarda gitar(easier to Run,Crawling,Faint vs..),kimi şarkılarda piyano(Breaking the Habit,My December,Numb vs..) çalarak bu tezi kanıtlıyor : )
Ayrıca Albüm kapaklarının tasarımını da yapan Mike yapımcı olarak da görev alıyor.

Rus anne ve Japon babanın çocuğu olan Mike; müziğe ve müzik eğitimine küçük yaşlarda başladı.İlk çaldığı enstrüman piyanoydu.Birkaç yıl süren klasik eğitim sonunda Mike, kendi bestelerini ve sözlerini oluşturmaya başladı.
Aguora lisesi‘nde tanıştığı Brad ile Xero adlı grubun temellerini atan Mike, bu sırada Karma adlı bir grupta bateri çalan Rob’ a kendi gruplarında çalmayı teklif etti.
Liselerde müzik yapmaya başlayan bu üçlüye bu sırada DJ Joe Hahn ve Dave Farrell da katıldı.
Grubun kurucu üyesi olan Mike, arkadaşlarına ne tür müzik yapacakları hakkında bilgi verdi.
Rock,Hip-Hop ve Elektronik müziği harmanlayacaklar ve yeni bir müzik türüne imza atacaklardı:NuMetal.

Mike ın etkilendiği gruplar arasında NIN,Depeche Mode ve N.W.A. gibi gruplar yer alıyor.
Mike grup dışında da grup içinde olduğu kadar aktif bir insan.Genç rapperların önünün açılması için birçok çaba sarfediyor.

perkant

panzehir.net

Diğer Yazılar