Mac OS X 10.5.7 Dedikodusu

perkant by

Apple son zamanlarda güncelleştirme atakları ile ünlü.Dedikodular; ”geliştiriliyor” yönünde mac os 10.5.6 dan sonra çeşitli yeniliklerle 10.5.7 geliyor,diye bahsediliyor ki Son olarak 9J50 yapı (build) numarasıyla geliştiricilere açılan sürüm, dedikodu sitelerinde son kullanıcıyabig-leopard-box yakın zamanda sunulucağı şeklinde yorumlanıyor.Bluetooth’la ilgili bazı düzenlenmelerin yapıldığı,bir takım güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmelerini bünyesinde barındırıyor.Bu bilgilere göre yazılım geliştiricilerine gönderilen ön sürümün dosya boyutu 400MB civarında.

ön sürümün sürüm notlarında, yeni sürümün Apple’ın iCal, Mail, AddressBook ve sistem tercihleri gibi ileriye dönük sistem bileşenlerinde özellikle eşitlemeye yönelik iyileştirmeler yapılmış. Ayrıca Safari’nin bazı çerez biçimlerini kabul etmemesi sorunu da giderilmiş.(grafik sürücüleri, Zaman Makinesi, yazdırma servisleri, ekran paylaşım servisleri, MobileMe eşitlemesi, AirPort servisleri, metin servisleri ve iCal’ın yer aldığı belirtiliyor.)

İlk sürümü Ekim 2007 yılında duyurulan Mac OS X 10.5′e uygulanacak yedinci sistem güncellemesinin önümüzdeki birkaç ay içerisinde yayımlanması bekleniyor.

İşletim sistemine en son 15 Aralık’ta güncelleme yapılmıştı.

Meydana gelen bütün güncellemeleri  incelemek  isterseniz  sitesinin hazırladığı sayfaya bakabilirsiniz. Rapor edilmiş sorunlar listesinde tek kalan maddenin Safari 4′ün yüklenememesi olması da ilginç bir durum olarak göze çarpıyor.

Bu kadar sık ve az hata düzeltmesiyle geliştiricilere dağıtılan bu sürümler gerçekten de son kullanıcı için sürümün hazır olabileceği  izlenimini veriyor. Yakın zamanda 10.5.7 güncellemesi ile karşılaşabiliriz.

Diğer Yazılar