Keyword ,description seçimi

by

seoKeyword: Turkçe Karşılığı Anahtar, Seo optimizasyonda ise Anahtar kelimeler sitenizin içeriğini hakkında arama motorlarına ve dolayısı ile hedef ziyaretçi kitlesine fikir veren kelimelerdir. Anahtar kelimeleri seçerken aşırıya kaçmamakta fayda vardır. Aksi durumlarda arama motorları sitenizi sahtekarlıktan dolayı dizinden çıkartabilir ve buda size pahalıya maal olur. En ideal Anahtar kelime seçimi. 180 karakter olmalıdır.

Örneğin Panzehir.net : <META name=”keywords” content=”panzehir, bilgisayar, sözlük, bilişim terimleri, çeviri, ingilizce, türkçe, programlama, yazılım, donanım, tercüme, internet, network”>

Description: Arama motoru optimizasyonu çalışmasında teknik olarak çok büyük rol oynamasa da meta description tagına yazılan değerlerinin arama sonuçlarında görüntülenmesi nedeniyle ziyaretçi trafiğine büyük katkısı olmaktadır.
Örneğin : <meta name=”description” content=”Arama motoru optimizasyonu description kulanımı ve description önemi.” />
Bazı uyanıklar buralarada anahtar kelimeleri doldururlar, ama bir süre sonra arama motoru botları bunları farkeder ve site spam dolayısı ile filitreye girer akabinde sendbox kaçınılmazdır.
description: Maksimum 120 Karakteri geçirmemeye çalışın.

Yazan: Şefik Özdemir

Diğer Yazılar