> "Check for Updates Automatically" yanındaki çentiği kaldırın. Çıkan uyarıya "Never Check" dedikten sonra, apply (uygula), ok (tamam). Bunu iptal ettik fakat eğer isterseniz Windows'un görev zamanlayıcısını kullanabilirsiniz. C:\WINDOWS\Tasks yolunu takip ettiğinizde aşağıdaki fotoğrafı göreceksiniz ; Yeni bir görev eklemek için add scheduled task" /> > "Check for Updates Automatically" yanındaki çentiği kaldırın. Çıkan uyarıya "Never Check" dedikten sonra, apply (uygula), ok (tamam). Bunu iptal ettik fakat eğer isterseniz Windows'un görev zamanlayıcısını kullanabilirsiniz. C:\WINDOWS\Tasks yolunu takip ettiğinizde aşağıdaki fotoğrafı göreceksiniz ; Yeni bir görev eklemek için add scheduled task" />

jusched.exe nedir?yeni bir görev oluşturma!

perkant by

jusched.exe nedir? Kapatırsam herhangi bir zararı var mıdır?

“Java Update Scheduler”  Java güncelleştirme zamanlayıcısıdır. Java’nın default (varsayılan) ayarlarına baktığımız zaman güncelleme sıklığı ayda bir olarak gözüküyor. Yani önemli bir güncelleme çıksa ayda bir ayarlandığı için güncelleme öylece bekleyecek.

Kendine görev zamanlayıp, zaman gelmeden aktif olmayan güncelleştirme zamanlayıcısı bizce gereksiz kaldırılmasını öneririz. Size uyarılarda bulunmaması ve bellekte gerksiz yer işgal etmemesi için kapatalım.

Xp kullanıcıları; Denetim Masası’ndan Java simgesine tıklayınız. Açılan sayfada Update sekmesine tıklayın–>> “Check for Updates Automatically” yanındaki çentiği kaldırın. Çıkan uyarıya “Never Check” dedikten sonra, apply (uygula), ok (tamam).

Bunu iptal ettik fakat eğer isterseniz Windows’un görev zamanlayıcısını kullanabilirsiniz.

C:\WINDOWS\Tasks yolunu takip ettiğinizde aşağıdaki fotoğrafı göreceksiniz ;

Yeni bir görev eklemek için add scheduled task tıklıyoruz. Gelen ekranda Next deyip devam ediyoruz. Yeni ekranda Browse–>>c:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jucheck.exe jucheck.exe’yi seçip open diyoruz.

Haftalık,günlük yada sadece bir kez hangi seçeneği istiyorsanız ayarlayıp Next deyin.

Hangi gün, hangi saatte devereye girsin seçiminizi yapın.

Bilgisayarı açarken size sorulan kullanıcı adı ve şifresini girin. Next deyin.

Açılacak ekran son aşamadır. Finish deyin. Yeni bir görev zamanladınız. Tebrikler 😉

www.panzehir.net

Diğer Yazılar