Internet Bağlantınızı Hızlandırmanın Yolu

by

Internet bağlantınızın hızlanması ve yavaşlaması birçok parametreye bağlı olsa da modeminizin “Firmware”ini yani yazılım güncellemesini yapmamanız önemli bir etkendir. Modeminizin yazılım güncellemesini doğru yaptığınızda Internet bağlantınızın daha hızlı ve kesintisiz olacağını göreceksiniz. Bu sayede modeminize sık sık “Reset” atmaktan da kurtulabilirsiniz.

Bizim kullandığımız modem TTNET’in temin etmiş olduğu Airties RT-205 olduğu için anlatım da bu modem/marka/model üzerinden olacaktır.

1- Öncelikle, Airties’ın resmi sitesine girin. Sayfanın üst-sağ tarafında yer alan “Destek” linkine gelin ve alt menüden “Yükleme Merkezi” linkine tıklayın.

ibhy1_03

2- Yeni açılan sayfanın sol tarafında yer alan “Kablosuz Ağ Geçitleri” başlığı altından “RT-205″i seçili duruma getirin. Sayfanın alt tarafında yer alan “Firmware/Driver” butonuna tıklayın.

ibhy1_04

3- Yeni açılan sayfada gerekli ayarlamaları yapın.

– Ürünü seçiniz                   : RT-205
– Ülkeyi seçiniz                  : Türkiye
– Ürününüzü nereden temin ettiniz : TTNet kampanyası

ibhy1_05

4- “Airties RT-205” için listelenen “Firmware” seçeneklerinden en yeni olanını indirin.

5- Kullandığınız Internet tarayıcısının (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Apple Safari…) adres çubuğuna “192.168.2.1” yazın ve klavyenizden “Enter” tuşuna basın. Modeminize ait ana sayfa açıldığında; “Şifre” hanesini boş bırakın ve “Tamam” butonuna tıklayın.

ibhy1_06

6- Yeni açılan sayfada sağ tarafta yer alan “ARAÇLAR” linkine ve ardından, “Firmware Güncellemesi” linkine tıklayın. Yeni açılan sayfada yer alan “Browse…” butonuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz “Firmware”i çağırın.

ibhy1_07 

ibhy1_08

7- Son olarak, “Firmware” güncellemesinin tamamlanmasını bekleyin.

ibhy1_09

 
www.panzehir.net

Diğer Yazılar