İcloud İle İçiniz Rahat

perkant by

Teknolojinin hızlı ilerlemesi, son kullanıcılar için müthiş bir zaman kazancı ve daha bir çok başlık barındırabilecek faydalara neden olur. Bunun yanında tam tersi etkilere de sebep olabilir. Fakat değinilmesi gereken slogan ‘Teknoloji İnsan Hayatını Kolaylaştırır”  veya kolaylaştırmalı. Bu yüzden büyük bir kolaylık; İcloud.

Müziklerinize, Fotoğraflarınıza, Maillerinize, belgelerinize, kişilerinize, takvim, notlarınıza herhangi bir aygıttan erişmenizi sağlar.

 

Örneğin; Telefonunuzdan bir şarkı satın aldınız. Başka bir cihazdan (imac, ipod, ipad, pc) dinlemek için  tekrar bu şarkıyı indirmenize gerek yoktur. Sadece şarkı değil, üzerinde çalıştığınız bir belgeyi ve belgedeki son değişikliği bütün aygıtlarda görebileceksiniz. Fotoğraflarınızı ayrı ayrı yerlere aktarmakla uğraşmayacaksınız, fotoğraflarınızı dilediğiniz kişilerle rahatlıkla paylaşabileceksiniz. Tek bir çatıda bütün bilgiler sağlanmış olacaktır.

En önemli ve mühim konulardan biride, kayıp veya çalıntı cihazlarınızı (iPhone, iPad, iPod touch veya Mac) İcloud sayesinde izini sürebilmek. iPhone’umu Bul özellikleri aygıtınızı sizin dışınızda birinin kullanmasını veya satmasını zorlaştırır. iPhone’umu Bul’u kapatmak veya aygıtınızı silmek için Apple ID’niz ve parolanız yeterlidir. iPhone’umu Bul, aygıtınız silindikten sonra bile istediğiniz özel bir mesajı göstermeye devam edebilir. Aygıtınızı etkinleştirmek isteyen birinin Apple ID’nizi ve parolanızı bilmesi gerekir.

 

iCloud sayesinde iTunes Store, App Store ve iBooks’tan satın aldığınız her şey, Satın Al düğmesine dokunduğunuz anda otomatik olarak tüm aygıtlarınıza indirilir.

Size ait İphone, İpad, Mac cihazlarınızda yer alan bilgileri İcloud’a yükleyip, bu cihazlarla ilgili herhangi bir problem veya veri kaybına maruz kaldığınızda, yedeklediğiniz bilgileri İcloud’tan cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.

 • İcloud Kullanmak istiyorum Ne Yapmalıyım?

Öncelikle kullandığınız cihazdan İcloud’a kaydolup kendinize hesap açtırmalısınız. Apple kimliğiniz var ise İcloud’a kimliğiniz ile giriş yapabilirsiniz. ,

Giriş yaptığınızda 5GB ücretsiz depolama alanına sahip olursunuz. Daha fazla alana ihtiyaç duymanız halinde ücretli bir şekilde alanınızı yükseltebilirsiniz.

 • İcloud’u Herhangi Bir Pc’de Kullanabilir miyim?

Herhangi bir Mac veya PC’den iCloud.com‘da oturum açtığınızda, iPhone’umu Bul, Mail, Takvim, Kişiler, iWork for iCloud beta sürümü ve daha fazlası gibi önemli iCloud özelliklerine erişebilirsiniz.

İcloud’u İOS ‘ta kullanmak için Fotoğrafa tıklayınız.

İcloud’u MAC ‘te kullanmak için Fotoğrafa tıklayınız.

 

İcloud’u PC ‘de kullanmak için Fotoğrafa tıklayınız.

Önerilen sistem gereksinimleri

iPhone, iPad, iPod touch

 • iOS 7.0.3
 • iOS için iWork (Pages 2.0, Numbers 2.0, Keynote 2.0)1

Mac

 • OS X Mavericks v10.9
 • iTunes 11 veya sonrası
 • iPhoto ’11 sürüm 9.5 veya Aperture 3.5
 • Safari 6 veya sonrası, Firefox 22 veya sonrası ya da Google Chrome 28 veya sonrası
 • Mac için iWork (Pages 5.0, Numbers 3.0, Keynote 6.0)1

PC

 • Microsoft Windows 7 veya Windows 8
 • iCloud Denetim Masası 3.0
 • iTunes 11 veya sonrası
 • Outlook 2007 veya sonrası2
 • Internet Explorer 9 veya sonrası, Firefox 22 veya sonrası ya da Google Chrome 28 veya sonrası (yalnızca masaüstü modu)

Apple TV

 • Apple TV yazılımı sürüm 5.3

 

 

NOT: iCloud için iOS 5 veya daha yeni sürümü yüklü bir iPhone 3Gs veya daha yeni bir model, iPod touch (3. nesil veya daha yeni modeli), iPad veya iPad Mini; OS X Lion s10.7.5 veya daha yeni sürümü yüklü bir Mac bilgisayar veya Windows 7 veya Windows 8 yüklü bir PC (e-posta, kişiler ve takvimlere erişim için Outlook 2007 veya güncel bir tarayıcı) gerekir. Bazı özellikler için iOS 7 ve OS X Mavericks gerekir. Bazı özellikler için Wi-Fi bağlantısı gerekir. Bazı özellikler her ülkede bulunmaz. Bazı hizmetlere erişim 10 aygıtla sınırlanmıştır.

 

 Panzehir

 

 

Diğer Yazılar