Google’ın En Büyük Derdi YouTube

by

Video paylaşım devi Youtube, arama motoru devi olan Google tarafından bundan tam 3 sene önce satın alınmıştı. O zamanlar büyük projeler ve kar sağlamak için alınan YouTube şu sıralar Google’a evdeki hesap çarşıya uymadı dedirtiyor.

Google_YouTube

Ziyaretçi kitlesinde hiçbir azalma olmayan ve hatta giderek artan YouTube bir türlü kar edemiyor. Alındığı tarihten itibaren bir türlü istenilen başarıyı gösteremeyen YouTube’a çeşitli çözümler geliştirmeye çalışan Google, Time Warner ve Walt Disney gibi firmalarla anlaşmalar yaparak daha kaliteli bir video paylaşım ortamı oluşturmayı amaçlıyor. Google’ın finans bölümü ise YouTube’nin yakın zamanda kar elde edeceğini ve zarardan kurtulacağını öne sürüyor. Ancak bir çok uzman böyle birşeyin gerçekleşmeyeceğini YouTube’nin giderek zarar edeceğini ve Google’ı zora sokacağına inanıyor. Zaten yapılan istatistiki araştırmalarda bu yönde çıkıyor.

3 sene önce 1.65 milyar $ ödeyip YouTube’u satın alan Google eğer bu kan kaybına dur diyemezse  maddi zararlı yükseliş giderek artacak.

Panzehir.Net

Diğer Yazılar