Google Arama Trendleri Türkçe Hizmet Veriyor

by

İnternet ortamında en çok tercih edilen arama motoru ünvanını başarıyla devam ettirmekte olan Google, arama trendleri hizmetine Türkçe dil desteğini de ekliyor. Türkçe olmasının verdiği avantaj sayesinde artık arama trendleri çok daha iyi şekilde takip edilebilecek.

google arama trendi

Arama trendleri yabancı adıyla Insights for Search, internet üzerinde web sitesi yöneten kişilerin geleceğe dair planlar yaparak kullanıcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı hedeflemesine yardımcı oluyor. Bunun için de hangi kelimenin hangi haberin hangi gelişme veya oluşumun internet üzerinde aratıldığını incelemek gerekiyor. İşte bu nokta da devreye Google arama trendleri giriyor ve size en popüler arama trendlerini listeliyor. Sadece bununla da yetinmeyip hangi arama sorgularının popülaritesinin giderek arttığını da gösteriyor.

Hareketli harita özelliği sayesinde hangi bölgelerde hangi aramaların daha çok yapıldığını listeleyerek bölgelere göre aramalarda fikir sahibi olmanıza yardımcı olan Google arama trendi kullanıcıya ileriye dönük popüler olabilecek arama sorgularını da gösterebiliyor.

Panzehir.Net

Diğer Yazılar