Eprint Nedir? Kurulum ve Kullanım

perkant by

Mobil dünyanın hızlı ilerleyişi sayesinde her şey avucumuza geldi ki bunlardan biride bugün değineceğimiz eprint. 

Nedir E Print :

E print özelliğine sahip bir yazıcınız var ise hemen her yerden çıktı almanızı sağlar.

E Print Nasıl Çalışır :

Yazıcınızın e print özelliğini aktif ettikten sonra yazıcınıza bir e posta hesabı atanır. Bu e-postaya yazdırmak istediğiniz belgeyi mail olarak yolladığınız taktirde çıktı alabilirsiniz. (Word, PowerPoint, PDF’ler ve fotoğraflar yazdırabilirsiniz)

E Print özelliğini kullanmam için internete bağlı olmam gerekir mi : 

Yazıcının kurulu olması ve internete bağlı olması gerekir.

E print özelliğini aktif hale getirip kullanma :

HP LaserJet Professional P1606dn  print özelliğine sahip bir yazıcım var ve bu yazıcım kurulu hazır. Yazıcımın ayarlar sayfasına geliyorum-> Hp web servisleri->web servisleri kurulumu-> etkinleştir butonuna tıklayıp aktif olana dek bekledim.

 E print özelliğini aktif ettikten sonra bize bilgi sayfası yazdırılacak;

  1. eprintcenter.com adresine gidin
  2. kaydolun ve size verilen yazıcı kodunu girin
  3. isterseniz bu yazıcıdan e print almak isteyen kişilerin maillerini girerek başka kişilerin kullanmasını önleyebilirsiniz.
Kısaca; e print özelliğini aktif ettikten sonra oluşturacağınız mail adresine, izin verdiğiniz mail adreslerinden dilediğiniz yerden çıktı yollayabileceksiniz. Aşağıda yer alan fotoğrafları inceleyip daha iyi anlayabilirsiniz.

 

Dilerseniz ”herkes” seçeneğini seçip dileyen herkesin çıktı almasını sağlayabilirsiniz. Yukarda yer alan fotoğraf şu anlama gelmektedir; panzehirnet@hpeprint.com  e print adresine sadece berkant@panzehir.net  adresinden giden mailler çıktı alabilir.

 Bilgi Teknolojileri

Diğer Yazılar