Demo Builder

by

Video formatlı ders veya benzeri materyaller hazırlamak için, piyasada ücretli ve ücretsiz dağıtılan birçok program mevcut olmasına rağmen bize en fazla yardımı dokunan program www.demo-builder.com‘dan elde ettiğimiz Demo Builder oldu.

Program oldukça sade bir arabirime sahip olmasının yanında kullanıcı dostu olarak ta kendini göstermeyi başarıyor. Dilerseniz basit bir uygulamayı birlikte yapalım.

1- Programı başlattıktan sonra karşınıza gelen iletişim penceresinde CREATE NEW MOVIE butonuna basın.

2- Yeni açılan iletişim penceresinde yer alan Movie Name kutucuğuna uygulamanızın adını girin. Width ve Height kutucuklarına da uygulamanızın ölçülerini girin ve Next butonuna tıklayın.

3- Yeni açılan iletişim penceresinde yer alan Full Motion Recording seçeneğini işaretleyin. Capture Rate kısmına da 20 frames per second değerini girip Next‘e tıklayın.

4- Uygulamaız üzerine anlatım yapmak isterseniz yeni açılan iletişim penceresinde yer alan Record narration seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Next‘e tıklayın.

5- Yeni açılan iletişim penceresinde yer alan Enable Auto-Text seçeneğini aktif hale getirirseniz – ki varsayılan özellik olarak aktiftir – uygulamanıza yardımcı balonlar ekleyecektir. Next‘e tıklayın.

6- Yeni açılan iletişim penceresinde yer alan seçeneklere göz attıktan sonra Finish‘e tıklayın.

7- Kırmızı çerçeveli alan sizin kayıt alanınız olacağı için kayıt etmek istediğiniz görüntüyü bu alana sığdırmanız gerekmektedir. Artık Record butonuna basabilirsiniz. Kayıt alanının altında yer alan Pause butonuna basarak kaydınızı istediğiniz an durdurabilir ve tekrar basarak devam ettirebilirsiniz.

8- Kayıt işleminizi bitirdiğinizi farz edersek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

9- Yeni açılan iletişim penceresinde yer alan Scene 1 isimli dosya sizin kayıt dosyanızdır. Uygulamanıza zenginlik katmak için üst menüde sondan ikinci sırada yer alan butona tıklayıp Open seçeneğinden bir görsel ekleyebilir ve bunu Watermak olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Navigation seçeneği altından Player Bar ekleyebilirsiniz.

10- İşlemlerimizi tamamladıktan sonra F10 aracılığıyla uygulamanızı Export edebilirsiniz.

Programın daha birçok özelliği bulunmaktadır. Artık gerisi size kalmış.

www.panzehir.net

Diğer Yazılar