Call of Duty: Modern Warfare 2

perkant by


Call of Duty 6 veya Call of Duty: Modern Warfare 2 Infinity Ward’ın yapımcılığını üstlendiği Birinci Şahıs Nişancı (FPS) tarzında bir bilgisayar oyunudur. Resmi olarak 11 Şubat 2009’da duyurulmuştur, Modern Warfare 2, Call of Duty 4: Modern Warfare’in devamı niteliğinde  ve aynı olay seyrinde devam etmektedir.

Konu

Modern Warfare 2, Call of Duty 4’ün bitiminden 5 yıl sonrası yani 2016 yılı temel alınmıştır. Çavuş “Soap” MacTavish, Özel Hava Kuvvetleri’nde (SAS) yüzbaşılığa terfi etmiştir. MacTavish 141. Görev Gücü (Task Force 141) adı altında seçkin, bir çok ulustan kişilerin yer aldığı bir komando birliğine, yeniden güç kazanan Rus Ultranationalist örgütüne karşı saldırıya geçmek için başkanlık eder. Rus Ultranationalist Partisi‘ne artık, Imran Zakhaev‘in, aynı onun gibi milliyetçilik tutkularına sahip eski yardımcısı Vladimir Makarov tarafından başkanlık edilmektedir. Makarov, Zakhaev’in ölümünü sebep göstererek destek toplamaktadır, bu yıllarda yeni bir Rusya kurulmuştur. Makarov’a karşı olarak da, onu durdurmak için Task Force 141 adında bir birlik oluşturulmuştur.Oyuncu, hem bu birliğin bir üyesi olan Sgt. Gary “Roach” Sanderson, hem de Amerika Birleşik Devletleri’nin ordusunda bir er olan James Ramirez’in kimliğini üstlenecektir.Er James Ramirez ve ekibi Rusya’nın Amerika’ya saldırısını önlemektedir.Ruslar Amerika’nın neredeyse sonunu getirirken Rangers ekibi Amerika’yı kurtarırlar.

Görevlerin geçtiği alanlar; Virjinya eyaleti, Kazakistan’ın Tanrı Dağları, Afganistan ve Brazilya’nın Rio de Janeiro eyaleti olarak belirtilmiştir.

Sistem Gereksinimleri

  1. SabitDisk: 12 GB boş alan
  2. İşletim Sistemi: Windows 7/Windows Vista/XP
  3. İşlemci: AMD 64 3200+ veya Intel Pentium 4 3.2 GHz Veya üstü
  4. RAM: 512 MB RAM (XP) / 1 GB RAM (VISTA)
  5. Ekran Kartı: Shader 3.0 veya daha yüksek 256 nVidia GeForce 6600GT / ATI Radeon 1600XT

youtube.com/v/f2xR-1vmH9Y&hl=en_US&fs=1&border=1″ />

Kaynak : Wikipedia

www.panzehir.net

Diğer Yazılar