Asus DR-950 e-okuyucu pazarında

perkant by

ASUS 2010 planları içerisinde bazı değişiklikler yaparak, e-okuyucu pazarına DR-950 ile iddialı bir merhaba demişe benziyor. (DAHA PİAYASAYA ÇIKMADAN) Son kullanıcının yoğun ilgi duymasından dolayı, DR-950’nin ilk  fotoğrafları Flickr’da yayınlanmaya başlandı.

DR-950 isimli model ilk olarak inceliğiyle dikkat çekiyor. 0.9 milimetre inceliğindeki e-okuyucunun ekranı ise 23 cm boyunda ve 1024×768 çözünürlüğe sahip.  Dokunmatik ekrana sahip DR-950, text to speech yani yazdığınızı ses olarak size 26 dilde çeviri (translate) yapma desteğine sahip. web tarayıcı tabanlı dikey veya yatay modları, sanal klavye ve el yazısı girişi, bir RSS okuyucu, 3.5 mm kulaklık çıkışı, stereo hoperlörler.

Okuyucu ayrıca e-mürekkep kullanmayan ilk siyah-beyaz e-okuyucu olarak kabul ediliyor. Asus’un kullandığı SiPix Microcup elektronik kağıt, daha az enerji harcayan bir alternatif olması ile biliniyor.

Asus DR-950’nin diğer özellikleri arasında 2-4 GB depolama birimi, bir SD kart yuvası, Wi-Fi ve HSDPA (High Speed Packett Access) (yüksek hızlı paket erişimi), bir USB portu ve bir de 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor.

Fiyatı ve çıkış tarihi belli olmayan DR-950 ilerleyen zamanlarda tekrar konuğumuz olacak gibi…

Desteklenen formatlar :  PDF, TXT, Audible, MP3, ePUB.

www.panzehir.net

Diğer Yazılar