Apple İOS 9 ve El Capitan Betaları Herkese açıldı

perkant by

Apple Haziran ayında gerçekleşen geliştiriciler konferansında duyurduğu İOs 9 ve OS X El Capitan işletim sistemleri, 10 Temmuz 2015 tarihinden itibaren herkes tarafından indirilebiliyor.

İOS 9 Nedir ?

Apple İPhone, İPad, İpod Touch cihazların kullandığı, mobil işletim sistemidir.

OS X El Capitan

Apple İmac, Mac Pro, Mac mini, MacBook Pro, MacBook Air cihazların kullandığı, Laptop ve desktop işletim sistemidir.

Ev veya İşyerinde Apple cihazım var, beta işletim sistemini kurmam gerekir mi?

Bu bir beta programdır. Yani test aşamasındadır. Bu programa katılanlar genelde ya geliştirici yada bu işe meraklı insanlar ve Apple donanım, yazılım konusunda ileri seviyedeler. Bundan dolayı ev veya işyerinde kullandığınız Apple Laptop- Desktop cihazlarınızdan OS X El Capitan Beta işletim sistemini, İPhone telefonunuza da İOS 9’u şuanda  SAKIN yüklemeyin.

Yenilikler Neler?

News, notes, siri ve akıllı arama konusunda yenilikler mevcut.

 

Test programına nasıl dahil olurum ?

https://beta.apple.com/sp/betaprogram/

Not: Beta programına dahil olabilmek için, Apple ID’ye sahip olmak gerekir.

Linkine tıklayıp beta program sayfasına gidelim. Apple ID ve şifremizi girelim. Yukarıda yer alan enroll your devices (cihazlarınızı kayıt ettirin) linkine tıklayalım.

apple-beta-software-program1

Enroll Your Devices  sayfasına geldiğimizde, OS X veya İOS hangi beta yazılımını indirecekseniz seçiyorsunuz.

apple-beta-software-program2

Seçimi yaptıktan sonra alt kısımda 1. maddede; beta programını yüklemeden önce yedeğinizi almanız gerektiğini ve bunu time machine ile kolayca yapabileceğinizi yazmakta.

2.maddede ise; Install the OS X El Capitan public beta başılığı altında Download the OS X El Capitan public beta butonuna tıklayalım.

apple-beta-software-program3

Tıkladıktan sonra bizi App Store yönlendirecek; burada kodu girme ekranı var ki kod girilmiş sadece yanda yer alan reedeem butonuna tıklayalım. Böylece EI Capitan Beta sürümünü indirmeye başladık. Ben kodu daha önceden girdiğim için, kırmızı yazı ile uyarı vermekte. Aynı durumla karşılaşırsanız; purchases sekmesine tıklayıp, durumu görebilirsiniz.

apple-beta-software-program4 apple-beta-software-program5

ÖNEMLİ: Bu yazıda anlatılanlar tamamen bilgi amaçlıdır. Yukarıda beta olduğunu hatırlattık. Yapacağınız yanlış işlemler ile zarara uğramanız halinde Panzehir.net’i sorumlu tutamazsınız. İyi günler.

Panzehir

Diğer Yazılar