Acer Laptop Recovery Nasıl Yapılır

perkant by

Recovery Nedir?

Recovery’nin türkçe anlamı geri kazanma, kurtarma demektir. Konuyu dağıtmadan; bilgisayar firmaları sattıkları laptop veya netbooklar için daha önceden hazırladıkları sistemi(imaj) ayrı bir bölüm olarak bilgisayarınıza eklerler. Herhangi bir problem yaşamanız karşısında daha önceden ayarlanmış recovery tuşu sayesinde sisteminizi ilk günkü hale getirebilirsiniz. Yani format atıyorsunuz fakat herşey hazır. (sistem,driver ve çeşitli programlar)

DİKKAT : Anlatacağımız işlemleri uygulamadan önce mutlaka bilgilerinizi yedekleyiniz.

Acer Aspire 5738ZG recovery nasıl yapıldı fotoğraflarla anlatalım;

  1. Bilgisayarı yeniden başlatın ve F2 tuşu ile bios arayüzüne girin, buradan main menusu altında bulunan D2D RECOVERY  seçeneğinin enable olduğunu teyit edin.

2. Laptop’ı yeniden başlatın ve Alt + F10 tuşlarına birlikte basın. Sistem yeniden başlar ve Acer Recovery Management açılır.

 

3. Acer Recovery Management açıldığında üç seçenek belirir. İlk seçenek; restore system to factory defaults. Sistemi fabrika ayarlarına döndür seçilerek başlatılır. Dikkat: bu seçenek ile sıfır kurulum yapıldığından mevcut olan datalarınız, bilgileriniz silinir!!

4. Sistem yeniden başlar. Bundan sonra işlem otomatik olarak devam eder sadece sizden bilgiler istenir. Aşağıda yer alan fotoğraflar gibi devam edecektir.

Belli başlı program ve eklenti otomatik kurulacak ve sistem hazır olacaktır. Sisteminiz hazır.

Bilgi Teknolojileri

Diğer Yazılar