ACDSee Görsellerinizden Arşiv Dosyası Oluşturun

by

ACDSee’yi tanımaya devam ediyoruz. Bu yazımızın konusu “Archive”. ACDSee ile görsellerinizden arşiv oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Sisteminizde herhangi bir arşiv programının (7-Zip, Winrar, Winzip…) kurulu olmadığını, Windows XP ve Windows Vista’nın da “.zip” özelliğini kullanmadığınızı düşünün. Bu noktada ACDSee’nin yardımına başvurabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

1- ACDSee’yi kurun başlatın.

2- Uygulamanızda kullanacağınız görsellerin bulunduğu klasöre sağ tıklayın ve “Browse with ACDSee Pro 2.5” komutuna tıklayın.

agado_02

3- Görselleriniz açıldıktan sonra; görsellerinizin tamamını seçili duruma getirin ve “Create/Archive…” yolunu takip edin.

agado_03

4- “Create Arhive” isimli iletişim penceresinde gerekli değişiklikleri yapın.

agado_04

– Output File: Olduğu gibi bırakırsanız, görsellerinizin bulunduğu dizinde arşiv dosyasını oluşturur. İstediğiniz bir dizini “Browse” butonuna basarak seçebilirsiniz.
– Archive Type: Sık kullanılan bir arşiv tipi olan “.zip”i veya diğer tipleri seçebilirsiniz.
– Include Hidden Files: Görsellerinizin bulunduğu klasörde gizli dosya varsa, onları da arşive ilave edebilir veya çıkartabilirsiniz.
– Delete files after arhiving: Arşiv işlemi tamamlandıktan sonra, görsellerinizin orijinallerinin silinmesini veya silinmemesini sağlayabilirsiniz.
– Password Protect Archive: Arşiv dosyanızı şifreyebilir veya şifresiz kılabilirsiniz.

ŞİFRE OLUŞTURMAK İÇİN

1- İstediğiniz bir şifreyi girin ve “Create” butonuna tıklayın. Açılan uyarı penceresini isterseniz okuyabilirsiniz; “OK” butonuna tıklayın.

agado_05

2- Şimdi, şifrenizi yeniden girin ve “OK” butonuna tıklayın.

3- Arşiv işleminiz tamamlandı. “OK” butonuna tıklayın ve iletişim penceresini kapatın.

agado_07

Panzehir.Net

Diğer Yazılar