ACDSee Görsellerininzden Video Oluşturun

by

ACDSee’yi tanımaya devam ediyoruz. Bu yazımızın konusu “Görsellerden Video Oluşturmak.” Dilerseniz, bu işlemin nasıl gerçekleşeceğine adım adım bakalım.

1- ACDSee’yi başlatın.

2- Video’nuzda kullanmak istediğiniz görsellerinizi açın ve hepsini seçili duruma getirin.

agvo_02

3- “Create/Create Video or VCD…” yolunu izleyerek “Create Video or VCD” iletişim penceresini açın.

agvo_03

agvo_04

4- “Create Video” butonuna tıklayın; görsellerinizin “Edit Show” başlıklı pencere altında toplandığını ve geçiş efektlerinin atandığını görebilirsiniz. Videonuzu seyretmek için “Preview” butonuna tıklayın.

agvo_05

5- Ekranın sol tarafında yer alan “Add Music/Audio” butonuna tıklayın, açılan iletişim penceresini kullanarak müzik dosyanızın olduğu dizine gidin ve videonuza müzik ekleyin.

6- Videonuzda kullanılan geçiş efekti varsayılan olarak “Fade” olacaktır. Eğer bu geçiş efektini kullanmak istemiyorsanız, ekranın yine sol tarafında yer alan “Transitions” butonuna tıklayın ve açılan pencereden istediğiniz geçiş efektini seçin. Seçtiğiniz geçiş efektinin videonuzda yer alacak görsellerin tamamına uygulanmasını isterseniz “Apply to all transitions in timeline” seçeneğini işaretleyin.

agvo_06

7- Geçiş efektlerini ayarladığınıza göre “Transitions” iletişim penceresini kapatın ve “Next” butonuna tıklayın. Yeni açılan pencere üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapın ve “Next” butonuna tıklayın.

agvo_07

Save video:

– Format: Videonuzun kayıt formatını seçin
– Output file name: Videonuzun kayıt dizinini ve ismini belirleyin

Save project:

– Save project file to edit later: Bu seçeneği işaretli bırakırsanız videonuzun “.stx” formatında bir kopyası oluşturulur. Bu kopyayı daha sonra ACDSee’de açıp tekrar düzenleyebilirsiniz.
– Project file name: Videonuzun proje ismini belirleyin. Aynı ismi kullanabilirsiniz.

8- Yeni açılan iletişim penceresi işleminizin tamamlandığını haber veriyor. Kayıt dizininize gidin ve videonuzu açıp seyredin.

agvo_08

www.panzehir.net

Diğer Yazılar