320GB’lık PS3 geliyor

by

Sony Almanya´nın Köln kentinde yapılan Avrupa´nın en büyük oyun fuarı Gamescom´da yeni Playstationları görücüye çıkardı. Yeni modellerin şu an piyada olanlardan farkı daha büyük harddiske sahip olmaları.

Play-Station-3
Play-Station-3

Şu an satışta olan 250GBlık modelin yerini alacak olan 360GBlık PS3´ün Play Satation2un hareket sensörlü aparatı Move ile birlikte özel paket fiyatı ile satılacağı açıklandı.

Sony yetkililerinin açıklamasına göre Ekim´den itibaren 120GB´lık model satıştan kaldırılırken yerini aynı fiyata 160GB´lık versiyonu alacak.

Sony, böyle bir ürün yükseltmesine gitme nedenleri olarak gün geçtikçe artan indirilebilir oyun ve film arzı olduğunu söyledi.

Yeni hareket sensörlü konsolu Move´un İngiltere´de 15 Eylül´de satışa çıkartılacağı fuardaki heyecan veren açıklamalardan biri oldu. İngiltere´deki satış fiyatlarının hareket sensörü için 34.99 Sterlin, navigasyon cihazı için 24.99 Sterlin ve başlangıç paketi için de 49.99 Sterlin olacağı belirtildi.

Haftabaşında Microsofot da Xbox konsolunun İngiltere´de 10 Kasım´da raflardaki yerini alacağını açıklamıştı.

Hali hazırda Xbox sahibi olanlar için Kinect´e sahip olmanın maliyeti 129.99 Sterlin olacak ve yanında bir bedava oyun hediyesi ile birlikte satılacak.

Nintendo´nun 3DS´inin ise önümüzdeki sene Mart´tan önce satışa sunulması bekleniyor.

KAYNAK

Diğer Yazılar