23 Haziran 2009 Pagerank Güncellemesi

by

Sonunda beklenen Pagerank Güncellemesi başladı. 23 Haziranda başlayan pagerank güncellemesi 30 haziran gibi son bulacak ve gerçek veriler o zaman ortaya konacak sanıyorum. Pagerank konusunda bir fikri olmayan ve ne olduğunu öğrenmek isteyen arkadaşlarada kısaca pagerankın ne olduğunu analatalım.

Pagerank:

Pagerank Dünyanın en büyük arama motoru olan google tarafından geliştirilmiş olan bir algoritma sayesinde yapılan matematiksel hesaplar sonucu Web sitelerine verilen puandır. Bu puan 10 üzerinden verilir ve sitelerin google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmasını sağlar.

Şuanda  Toolbarlara yansıyan pagerankların geçerliliğine fazla inanmıyorum. Çünkü bundan bir önceki yani 27 mayıs pagerank güncellemesinde bir kaç sitemiz Pagerank 3 göstermiş 2 gün sonra Pagerank  Bire düşürmüştü. Neyse 23 Haziran Pagerank Güncellemesi Herkese Hayırlı olsun. Backlink Güncellemesinin Ardından başlayan pagerank güncellemesinde forumlardan takip ettiğim kadarıyla backlink güncellemesinde filitreye düşen bir çok arkadaşımız var onlara geçmiş olsun diyorum. Panzehir.net Pagerank 2 Gösteriyor toolbar bakalım 30 Haziran 2009 pagerank güncellemesi son bulduğunda herşey netleşecek. Umarım google Bizleride bu güncellemede es geçmez ve pagerankımızı yükseltir. Bir dahaki Pagerank güncellemesinde görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla.

Diğer Yazılar