2014 Toplu İthalat Yöntemi ile Getirilen Cihazlara İlişkin IMEI Kayıt Ücreti

perkant by

IMEI NEDİR ?

Cihazınıza ait seri numarasıdır (telefonunuzun seri numarısır). Telefonun genel bilgileri yani kaçakmı değilmi? kayıtlı mı değilmi? Herhangi bir hırsızlık vakasında yine IMEI numarası sayesinde gözlem altına alınıp öğrenilebilir.

IMEI Numarasını Nasıl Öğrenebilirim ?

Telefonunuzdan *#06#  tuşlarını kodladığınız da görünen seri numarası sizin IMEI numaranız dır.

 

2014 Yılı Toplu İthalat Yöntemi ile Getirilen Cihazlara İlişkin IMEI Kayıt Ücreti Belirlendi:

2014 yılında İthalatçı Firmalar tarafından Toplu İthalat Yöntemi ile Getirilen Cihazlara uygulanacak IMEI Kayıt Ücreti 46 Kuruş olarak belirlendi.

Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğin Kayıt ücreti başlıklı 15 inci maddesinde “Kayıt edilecek her bir IMEI numarası için alınacak kayıt ücreti; her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenen yeniden değerleme oranları doğrultusunda artırılır. Kesirler tama iblağ edilir.” hükmü yer almaktadır.
Bu çerçevede; 01.01.2014 tarihinden itibaren toplu ithalat  yöntemi ile getirilerek kayıt altına alınması talep edilen her bir IMEI için yatırılması gereken IMEI kayıt ücreti 46 Kuruş olarak belirlenmiştir.
IMEI Kayıt Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesabı IBAN Numarası

IMEI kayıt ücretinin yatırılacağı Halk Bankası Anıt Şubesi Mobil Cihaz Kurumsal Tahakkuk (KU TA)hesabına ilişkin olarak IBAN numarası TR28 0001 2009 4110 0005 0000 32 şeklindedir, önemle duyurulur.

Kaynak: mcks.gov.tr

 

 

Panzehir.Net

Diğer Yazılar